KÖPRÜDE YOK, UÇURUMDA (Kişisel Gelişim)

Yükleniyor...

SOHBET GİRİŞİ

seviyeli sohbet
seviyeli sohbet

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

 

Es-Fm Dinle

Es-Fm indir

Ekleme Tarihi by KaLpSizZz
22 İzlenme
Kişisel gelişim video serimiz devam ediyor. Bugün doğanın içinde bir bölüm çektik. Köprü ve Hayallerin Ötesi.

Hayallerimiz, bahaneler ve farkındalık videolarından sonra çok daha derin bir konuya değinmek istedim. Varlık.

Bir çoğumuz farkındalık elde edemeyecek. Ve kendileri için çizilmiş bir köprüde ilerlemeye devam edecekler. Yeteneklerinin farkında olmayacaklar, hayal kurmayacaklar. İllüzyon bir uçurum ve bu uçurumdan korunup onlara vaat edilen amaçlara ulaşmak için izledikleri illüzyon bir köprüden hiç ayrılmayacaklar. Sorgulamayacaklar. Başlarına gelenlere kader deyip sonu olmayan köprüde yürümeye devam edecekler. Bir köprü olmadığı için bir sonu da olamayacak.

Peki hayallerine kavuşmak isteyenler, yeteneklerine kavuşmak isteyenler bu köprüden kurtulabilecek mi? Yerleştirilen korku yani uçurum o kadar derin ki... Bu illüzyondan kurtulmak için bu korku ile yüzleşebilecek misin? Köprüden atlamadan hayallerine gitmeye çalışanlar yok mu? Peki bunun illüzyon olduğunu bilerek yaşamak seni yıpratmayacak mı belkide son vermek istemeyecek misin hayatına?

Çok genç ve yetenekli bazı sanatçılar "yaşamak istemem artık aranızda" deyip kendilerini gerçek bir köprüden aşağıya atmadı mı?

Eğer zamanı geldiyse dostum, cesaretini topla ve şu illüzyondan kurul. Köprüden kurtulduğunda düşmediğini göreceksin. Çünkü bir uçurum yok! Uçurum bir yalandı tıpkı köprü gibi.

Uçurum olmadığında köprüde olmadığında gönlün nereye isterse gidebileceksin. Hayallerin dibinde olacak. Ama artık hayallerinin bile ötesinde çok daha derin bir kavramı içinde hissedeceksin. VARLIK. Var olma nedenimiz ve varlığın huzuru.

Bunu daha sonra konuşacağız o zamana kadar KOÇ GİBİ KALIN!

Not: Altta çalan parçayı birkaç ay önce sarhoş olduğum bir gece facebook canlı yayınında doğaçlama olarak bestelemiştim. O zaman bu bestenin anlamını ve nasıl yaptığımı kavrayamamıştım. Ta ki düne kadar. Dün yaşadığım bir olay sonrası bu beste beni hem hayatta tuttu hemde büyük illüzyonu görmemi sağladı. Evrene güvendiğiniz zaman ve hayat enerjisinin akmasına izin verdiğinizde yaşadığınız ne olursa olsun varlık sizi yönlendiriyor. Şükürler olsun...


ABONE OLUN ▷ https://www.youtube.com/c/GitarKocu

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gitar Koçu Hesapları:

Facebook ▷ https://www.facebook.com/gitarkocu
Twitter ▷ https://www.twitter.com/GitarKocu
Instagram ▷ https://www.instagram.com/gitarkocu/
Periscope ▷ https://www.periscope.tv/AytekAkcakaya

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Abone olmayı, paylaşmayı, yorum yapmayı unutma ama en önemlisi...
KOÇ GİBİ KAL!

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.